3 lidi online
mail bures@bures-instalace.cz adresa Slatina n. Úpou 241
Krkonošský veletr Trutnov 2018- 27, 28.4.2018

Krkonošský veletr Trutnov 2018- 27, 28.4.2018

Editace - 29.04.2018

V termínu 27- 28.4.2018 se budeme účastnit výstavy v Trutnově. Vystavovat budeme kotel fi. Benekov a tepelné čerpadlo fi Hotjet. Přijdťe na výstavu a soutěžte s námi o dárek v hodnotě 3000,-kč.

Základní prvky solárních systémů

Základní prvky solárních systémů

Editace - 09.05.2015

Standardní prvky teplovodivé solární soustavy, které ovlivňují celkové výsledné využití soustavy a základní prvky sluneční soustavy, které mají zásadní vliv na účinnost přeměny dopadlé sluneční energie a velikost energie k dalšímu využití.

Standardní prvky teplovodivé solární soustavy

Každý z těchto jednotlivých prvků ovlivňuje celkovové výsledné využití soustavy.

 • Sluneční kolektor - plochý, vákuový,...
 • Konstrukce, umístění kolektorů - odklon od jihu, sklon kolektorů
 • Teplonosná kapalina
 • Rozvody kapaliny - izolace, rychlost proudění kapaliny, objem kapaliny v systému,...
 • Zařízení, které přeměňuje vyrobenou tepelnou energii slunečním kolektorem na tepelnou energii, kterou budem spotřebovávat - bojler, AKU nádoba, výměník,...
 • Elektronická regulace - slouží k vyhodnocení dopadlé energie a k jejímu okamžitému zhodnocení, případně k jejímu uložení
 • Čerpadlo pro nucený oběh teplonosné kapaliny
 • Zabezpečovací zařízení pro nouzový i provozní stav celé soustavy

Základní prvky sluneční soustavy

Základní prvky sluneční soustavy mající zásadní vliv na účinnost přeměny dopadlé sluneční energie a množství energie k dalšímu využití.

 • Typ slunečního kolektoru
 • Použitá tepelná izolace rozvodů
 • Zařízení, které přeměňuje vyrobenou tepelnou energii slunečním kolektorem na tepelnou energii, kterou budem spotřebovávat - bojler, AKU nádoba, výměník,...
 • Elektronická regulace
 • Návrh celkové funkce solární soustavy (otopné, ohřev vody,...), kdy špatný návrh soustavy může totálně degradovat instalovaný systém

Na trhu je nepřeberné množství druhů a typů solárních kolektorů, zásobníků / výměníků a regulací a koncoví zákazníci ani nemají možnost ve většině případů se seznámit s parametry jednotlivých prvků.
Pokud použiji na aplikaci velice kvalitní solární kolektor / kolektory a na konci řetězce budu mít obyčejný zásobník, který mě nebude schopen tuto energii přenést (s dostatečnou účinností), poté ten velice kvalitní solární kolektor degraduji na parametry, které má ten neslabší článek soustavy. Tuto vlastnost má i použitý typ a funkce solárního regulátoru - pokud soustavu s kvalitním kolektorem, zásobníkem budu řídit "jednoduchým" regulátorem, poté za mírného slunečního svitu nevyužiji možné vlatnosti soustavy.

 • Při plném oslunění solární soustavy, je dostatek energie a zde není celkem co řešit, ale kde se dá hodně získat jsou stavy se nízkým slunečním zářením. V těchto případech zákazník vyhodí peníze za něco, co v podstatě ani není schopen pořádně využít. Poté je už z pohledu investora výhodnější investovat do zařízení, které má navrhnuté kvalitativně shodné parametry a zvážit, zda se proinvestovaná částka vůbec někdy vrátí.

Velice často se setkávám se situací, kdy prodejci těchto zařízení, z důvodu aby pouze něco někomu prodali, nabízejí velice levné sestavy s "nekvalitními" komponenty (a to neřeším, že tyto sestavy jsou neúplné a že zákazníka jsou následně tahány peníze ve vícepracích, dokupování komponent,...). Ve výsledku je pro konečného zákazníka v podstatě takovéto zařízení dražší nežli zařízení s kvalitními komponenty, protože zákazník tratí po celou dobu živostnosti soustavy.

 • Bohužel naše země leží v pásmu, kde slunečního záření není mnoho a pokud instalované solární kolektory pracují s nízkou účinností, je otázkou zda vůbec do solárního systému investovat.
 • Solární systém je zařízení, které na své stavbě nemusíte nutně mít (oproti kotli, bojleru, radiátorům,...) a měla by zde být návratnost vložené investice.

Související články:

Porovnání fotovoltaiky a fototermiky pro ohřev vody

Porovnání fotovoltaiky a fototermiky pro ohřev vody

Editace - 07.04.2015

S využitím simulačního softwaru TRNSYS byly porovnány za srovnatelných podmínek odběru tepla a klimatických podmínek fotovoltaický systém (ve dvou variantách) a fototermický systém pro přípravu teplé vody. Na základě několika konkrétních nabídek bylo provedeno ekonomické porovnání.

Nový deskový kolektor Logasol SKS 5.0

Nový deskový kolektor Logasol SKS 5.0

Editace - 07.04.2015

Společnost Buderus na začátku roku 2015 přišla s novým typem deskového koletoru Logasol SKS 5.0 Jedná se o špičkový deskový kolektor s náplní inertního plynu pro solární ohřev teplé vody, bazénové vody a podporu vytápění.

Nabídka tepelných čerapdel a ohřívačů vody Buderus

Nabídka tepelných čerapdel a ohřívačů vody Buderus

Editace - 27.01.2015

Ceníky ohřívačů vody Buderus s integrovaným tepelným čerpadlem pro rok 2015. Rozšířená nabídka paketů Buderus s tepelnými čerpadly a cenově zvýhodněné sestavy tepelných čerpadel Logatherm.

Technická data ohřívačů vody Buderus

Technická data ohřívačů vody Buderus

Editace - 22.02.2014

Tepelné čerpadlo Logatherm WPT 270 pro ohřev teplé vody značky Buderus získává energii pro optimální ohřev teplé vody přímo ze vzduchu: buď ze vzduchu v místnosti, nebo ze vzduchu venkovního. Prohlédněte si jeho technická data.

Technická data ohřívačů vody Ochsner

Technická data ohřívačů vody Ochsner

Editace - 22.02.2014

Špičková technologie v exkluzivním designu v propojení s technikou budoucnosti ohřívá hospodárně TV každou minutu, každý denní i noční čas. To všechno z obnovitelných zdrojů za každého počasí. Prostudujte si technické specifikace Ochsner ještě dnes!

Solární regulace

Solární regulace

Editace - 06.10.2013

Solární regulace je důležitý prvek, který zásadním způsobem ovlivňuje energetickou ziskovost soustavy. Tyto prvky slouží k vyhodnocení požadovaných teplot jednotlivých spotřebičů, spotřebiče (AKU nádoba, zásobník TV, topný okruh, bazénový okruh,...) a dle aktuální teploty na kolektoru, případně dle čidla oslunění / předpovědi počasí se reguluje funkce celé soustavy. Při nedostatečném osvitu je spínána bivalence v podobě elektro patrony, elektro kotle, plynového kotle, automatického kotle, tepelného čerpadla.

Technické parametry ohřívačů vody SUNLINE

Technické parametry ohřívačů vody SUNLINE

Editace - 25.01.2012

Ohřívače vody SUNLINE s integrovaným tepelným čerpadlem mají nerezový zásobník na 150, 200, 260 resp. 300 litrů, který je izolován polyuretanovou vrstvou pro maximální uchování tepla. Při provozu dosahuje teplota vody až 60 °C. Ohřívač vody SUNLINE nabízí vysoký výkon a koeficient účinnosti, je vybaven zásobníkem včetně tepelného výměníku z kvalitní nerezové oceli. Polyuretanová izolace pro maximální uchování tepla.


* Váš dotaz

* Váš e-mail

* Vaše bydliště (orientačně)

* Odeslat dotaz